4 فصل عشق و رابطه که پشت سرهم میرسند و تکرار میشوند

4 فصل عشق و رابطه که پشت سرهم میرسند و تکرار میشوند

هر رابطه ای مثل طبیعت، 4 فصل دارد. بهار تابستان پاییز زمستان. این 4 فصل مدام تکرار میشوند. اگر به فراسیدن آنها آگاه نباشیم، ممکن است از هم دور شویم. سرد شویم. احساس کنیم دیگر عشقی بین ما جریان ندارد. پس شناخت این 4 فصل بسیار اهمیت دارد.

بهار: وقتی که عاشق میشویم و حس میکنیم تا ابد همه چیز شیرین و خوب خواهد بود. به نوعی ماه عسل رابطه است.

تابستان: جایی است که گرما و سختی فرا میرسد. جایی که متوجه میشویم معشوق ما نیز، بدی دارد. نقاط ضعف دارد. عصبانی میشود. سرد میشود. در تابستان رابطه عاطفی با این واقعیت رو به رو می شویم که شریک عاطفی ما مانند تمام آدم ها، در کنار خوبی، بدی هایی نیز دارد. انگار تازه بدی های او را میتوانیم ببینیم. در این فصل ممکن است شوک شویم. تعجب کنیم و تو پَرِمان بخورد. اما باید به یاد  داشته باشیم که این یکی از مهم ترین فصل های رابطه است. فصلی که باید از گیاه رابطه به خوبی مراقبت کنیم. در روزهای گرم به آن آب کافی بدهیم. از آن مراقبت کنیم. علف های هرز دور آن را بچینیم.

پاییز: فصل رها شدن از سختی ها و پذیرش واقعیت ها است. فصلی که پس از مراقبت کردن از گیاه رابطه در تابستان، وارد آن میشوید.  در این فصل با پذیرش بدی های خود و همسرمان، عشق تازه ای را تجربه خواهیم کرد. در این فصل حسابی خسته شده ایم. و به یک استراحت خوب نیاز داریم. یعنی فرا رسیدن زمستان…  به یاد داشته باشید که در پاییز، با یک عشق عمیق تر و آگاه تر مواجه هستید. اکنون لذت بیشتری از عشق خود میبرید. چون با وجود آفتاب شدید تابستان و مشکلات آن، با موفقیت از آن گذر کردید.

زمستان: فصل استراحت و خواب زمستانی فرا میرسد. فصلی که مرد درون غار خود میرود. و زن به چاه تاریک خود پناه می آورد. در این فصل گیاه رابطه نیاز به استراحت دارد. چون تابستان و پاییز سختی را پشت سر گذاشته است. خوبی این فصل این است که پس از آن بهاری دوباره آغاز میشود.  زمستان رابطه زمان تفکر، تجدید نظر و اندیشه درباره گیاه رابطه است.  این فصل فرصت اجباری ای است برای رشد فردی. زمانی که بیشتر از همیشه نیاز دارید از رابطه عاطفی فاصله گرفته و به تنهایی رشد کنید. هردو طرف رابطه، این فرصت را باید غنیمت شمرده و تلاش کنند با آرامش آن را سپری کنند. انزوا در زمستان رابطه عاطفی، یک فرصت است. نه یک تهدید!  زمستان فصلی است که ما با احساسات سرکوب شده و تجربیات 90 درصدی خود را که همگی مربوط به گذشته هستند، مواجه میشویم. یادتان است که گفتیم قانون 90 به 10 چقدر مهم است؟ زمستان زمانی است که باید به 90 درصدی ها برسیم. تعدادی از آنها را حل کنیم. تا بهار جدید سبک تر عاشقی کنیم.

به نوشتن خیلی علاقه‌دارم. بهم آرامش میده. مثل موسیقی و فیلم و سریال. از وقتی یادمه راحت می‌‍‌نوشتم. برام سخت نبود چیزی که تو فکرم میگذره رو با کلمات بیان کنم. تلاشم اینه خودسانسوری نکنم تا جایی که بدبخت نشم! ساده و شفاف بنویسم. هرجا نیاز باشه دستوری می‌نویسم و هرجا بخوام، شکسته و عامیانه. برای این دوگانه نوشتن هم، دلایل خودم رو دارم. گاهی عامیانه نوشتن، خیلی بهتر احساسات رو منتقل می‌کنه. گاهی رعایت دستور نگارش فارسی و دوری از شکسته‌نویسی، باعث میشه جدی بودنِ مطلب مشخص باشه. انتخاب خودم، اگه مجبور نباشم، عامیانه و شکسته نوشتـنه. ولی به اجبار در دستوری نوشتن هم، مهارت دارم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی